Zdarec, jsme rádi, že jsi navštívil tuto stránku. Bezpečnost při odpalování pyrotechniky je pro nás důležitá. Jsme moc rádi, že pro tebe také.

V zájmu tvého zdraví jsme sepsali desatero (p)odpalovače.

V případě, že jej budeš dodržovat, si můžeš být jist, že i po odpalování budeš mít všech deset prstů pohromadě.

Určitě se v tomto článku dozvíš něco nového a nakonec ti destatero může zachránit nejen prsty, ale třeba i odvrátit případnou větší katastrofu.

Tak hurá do čtení, zabere ti to je chviličku.

 

1. NEPŘEKALÍŠ

Pyrotechniku neodpaluj pod vlivem pěti piv, rumu, čaje s rumem nebo jakéhokoliv jiného alkoholu, či omamných látek (v rámci zachování všech deseti prstů nedoporučujeme ani marihuanu).


2. NEPODPÁLÍŠ

Ujisti se, že nejsi v dosahu hořlavých látek či objektů. Pokud pálíš v létě, kdy je všude kolem suchá tráva, měj raději po ruce kýbl s vodou.


3. NEPODRŽÍŠ

Zapálenou petardu nikdy nedrž a neházej z ruky. Vždy ji polož na zem, zapal a vzdal se do bezpečné vzdálenosti.


4. UKOTVÍŠ

Vždy je dobré výrobky (ohňostroje) ukotvit mezi dva šutráky, tak aby nedošlo k jejich převrácení. Rakety odpaluj ze stabilní lahve nebo z trubky.


5. NÁVOD CTÍŠ

Návod je vždy na každém výrobku. Užívej pyrotechniku přesně tak, jak je v něm uvedeno.


6. NEPOŽÁDÁŠ O NEKVALITNÍ PYROTECHNIKU

Nekupuj si pyrotechniku u pochybného trhovce nebo jiného prodejce, u kterého není jasný původ nebo skladování. Navlhlé či poškozené zboží je velice nebezpečné - může dojít k prodlevě při odpalování, nebo jinému selhání.


7. ODPALOVÁNÍ ČAS ZASVĚTÍŠ

Zasvěť odpalování dobu tomu určenou. Dbej vyhlášek o omezení pyrotechniky a hlavně pozor na pejskaře.


8. 10 LET NEČEKÁŠ

To je expirační doba všech pyrotechnických výrobků. Pokud máš tedy doma ještě nějaké bomby z dob Marie Terezie, nedoporučujeme tyto výrobky již používat.


9. CTÍŠ OTCE SVÉHO A MATKU SVOU

Pokud nesplňuješ věkovou hranici pro prodej pyrotechniky, to oni byli tak laskaví a koupili ti tento super balíček. Jistě by byli neradi, kdyby došlo k nějakému zranění


10. NEODPÁLÍŠ

Výrobky neodpaluj blízko zástavby domů a zbytečně nedělej bordel hlasitými petardami. Vzdal se se svou pyrobandou co nejdále od lidí a objektů.
Také neodpálíš dvě zápalnice najednou. U Ohňostrojů vždy zapaluj pouze jednu zápalnici - a to tu hlavní, kde je napsáno START. 

Jsme rádi, že jsi toto desatero dočetl(a) až do konce. Bezpečnost je pro nás vždy na prvním místě a za přečtení Desatera si zasloužíš odměnu. Tady je slevový kód, díky kterému získáš slevu na další objednávku: BEZPECNESPYROSR.

Věříme, že pokud budeš dodržovat všechny body z Desatera, tak nemůže dojít k žádnému zranění či škodám na majetku.

Pyrotechnika je tu hlavně od toho, aby dělala radost, pokud jsi byl se svou objednávkou spokojen, udělej radost i ty nám a vyplň dotazník spokojenosti na heureka.cz, který ti zanedlouho dorazí, můžeme tak zlepšit naše služby, protože budeme vědět, co děláme dobře nebo se nám naopak moc nepovedlo. Díky a u další objednávky zase čau...

Tak a teď už nemachruj a odpaluj!