10.12.2018

Tiché ohňostroje a jejich výhody

Hlasité ohňostroje mohou děsit domácí mazlíčky i malé děti, a mohou být nepříjemné i mnoha dospělým. Z toho důvodu se někteří lidé ohňostrojům vyhýbají, přestože je jinak milují a jejich vizuální kreace obdivují. Naštěstí i tato situace má v dnešní době řešení – tiché ohňostroje, které umí vytvářet optická veledíla i bez zbytečného hluku.

Jak funguje tichý ohňostroj

Tichý ohňostroj je založen především na vizuálním efektu. U tichých ohňostrojů nevzniká při výbuších na obloze vůbec žádný hluk a zvuk při výmetu je pouze tlumený. Díky tomu vznikají na obloze opticky poutavé kreace, které ale nelekají pronikavými zvuky. Efekty dosahují výšky maximálně 30 metrů, díky čemuž jsou ale na rozdíl od běžných velkých ohňostrojů viditelné i při nízké oblačnosti. 

Pro koho jsou tiché ohňostroje vhodné

Tiché ohňostroje ocení všichni majitelé chlupatých mazlíků, malých dětí, ale i lidé, kteří jednoduše hluk dobře nevnímají nebo jím nechtějí obtěžovat okolí. Tichý ohňostroj je tak skvělou volbou například v husté bytové zástavbě městského sídliště, kde hluk ohňostrojů může rušit obyvatele a jejich mazlíčky, ale i na chatě v horách, kde by hlučný ohňostroj zase naboural poklidný život lesní zvěře. 

Tiché ohňostroje fandí přírodě

Kromě minimalizace hluku je pozitivem tichých ohňostrojů navíc i ekologičnost. U tichých ohňostrojů jsou minimalizovány zplodiny hoření, díky čemuž jsou tyto ohňostroje šetrnější k životnímu prostředí.

Jak poznat tichý ohňostroj

Tichý ohňostroj poznáte zejména podle jeho označení „tichý“ nebo „silent“. Jinak má klasicky formu například světlic, fontán, římských svící či baterie výmetnic a může mít různý počet ran, ráži, efekty i délku trvání. Vizuálně pak nejsou tyto ohňostroje nijak ochuzeny a nabízejí velkolepou podívanou všem generacím.