Ohňostroje Praha

Autor: Tomáš
20.11.2020

pestrobarevnou show rozloučili se starým rokem a přivítali ten nový. Ohnivou barevnou podívanou doprovází několikaminutová hudba, a i díky ní se hned první den v novém roce stává pro řadu lidí nezapomenutelným.

Ohňostroj v Praze 1.1.2021

Dočkají se Pražané ohňostroje i v roce 2021? To bylo dlouho otázkou. Magistrát hlavního města se totiž rozhodl z úsporných důvodů škrtnout novoroční pestrobarevnou podívanou ze seznamu výdajů. Naštěstí to vzal do rukou spolek Ohňostroj pro Prahu, který se rozhodl připravit show, jež je už zmiňovanou tradicí a bez níž si tisícovky lidí neumí představit začátek nového roku.

Bojíte se velkých akcí a raději si uspořádáte ohňostroj s přáteli na chatě nebo zahradě? Mrkněte na naše skvělé a bezpečné ohňostroje:

Aktuálně se aktivně vybírají potřebné peníze, aby se mohl novoroční ohňostroj na téma „Praha žije“ uskutečnit. Zároveň se tímto způsobem šíří i osvěta o pyrotechnice kampaní nazvanou #nebudustrilet, která se snaží o zachování tradice novoročních ohňostrojů.

Ohňostroj v Praze 1.1.2020

Rok 2020 se odstartoval jedinečným ohňostrojem na téma „Praha Božská„. Jednalo se o velice vydařený ohňostroj, který byl vytvořen speciálně na památku Karlu Gottovi, který v roce 2019 ve svých osmdesáti letech opustil tento svět. Ohňostroj se konal pod záštitou Prahy 2, kde pestrobarevná novoroční podívaná proběhla (nedaleko Nuselského mostu).

Celkově vyšel na necelých tři sta tisíc korun a zařadil se mezi nejúspěšnější vůbec.

Ohňostroj v Praze 1.1.2019

Novoroční ohňostroj roku 2019 byl na téma „Praha svobodná aneb 30 let od Sametové revoluce„. Byl odpálen v Letenských sedech a trval bezmála jedenáct minut. Pestrobarevná podívaná byla tvořena pěti tematickými obrazy, jež byly postaveny tak, aby každému divákovi evokovaly vzpomínky a emoce spjaté s dobou před třiceti lety. Byl vůbec první oslavou a připomínkou třicetiletého výročí svobody.

Soutěžní fotografie 

1. PRAHA-novoroční ohňostroj

Fotografii novoročního ohňostroje v Praze nám zaslal instagramový účet: East_explorer

Zajímají vás informace o ohňostrojích v jiných městech?