Ohňostroje Liberec

Autor: Tomáš
15.1.2020

Ohňostroje v Liberci byly součástí novoročních oslav až do roku 2015. Poté došlo k razantní změně – najednou se pestrobarevné show, které ozdobily na několik minut oblohu, odpáraly od novoročních a silvestrovských oslav. To se netýká okolních měst a obcí, které si své vlastní pestré ohňostroje odpalují buď po odbití půlnoci během silvestrovských oslav, nebo první lednový den, který se spojí s nevšedním doprovodným programem.

Ohňostroj v Liberci 1. 1. 2021

Oslavy příchodu nového roku se budou odvíjet od protiepidemiologických opatření, jež se budou vztahovat na daný okamžik. Od toho se ostatně odvíjí veškeré akce spojené s předvánočním, vánočním a novoročním obdobím. K rozsvícení vánočního stromu došlo prostřednictvím on-line reportáže a jednalo se o akci bez diváků, vánoční trhy byly dlouho otázkou.

Bojíte se velkých akcí a raději si uspořádáte novoroční ohňostroj s přáteli na chatě nebo zahradě? Mrkněte na naše skvělé a bezpečné ohňostroje:


Některá města v okolí Liberce nevyčkávala na rozvolnění opatření, ale automaticky zrušila plánované akce. Kupříkladu nedaleký Trutnov zrušil jak vánoční trhy, tak velkolepý novoroční ohňostroj, který každým rokem sledují stovky, ne-li tisícovky lidí a proto zde moc pyrotechniky neuvidíte.

Ohňostroj v Liberci 1. 1. 2020

Ohňostroj v Liberci se nepořádal. Krajský Liberec se rozhodl držet svou tradici a další rok se přičetl k těm, během nichž se slavnostní pestrobarevný oslnivý ohňostroj k nebi neodpálil. Posledním odpáleným ohňostrojem byl ten oslavující příchod roku 2015.

I když krajské město nevypustilo podívanou k nebesům, ostatní města v jeho okolí ano. Ohňostroj se připravil v České Lípě nebo v Českém Dubu či Dubé.

Ohňostroj v Liberci 1. 1. 2019

Zatímco okolní města novoroční oslnivé ohňostroje v rámci oslav nového roku 2019 pořádají, město Liberec velkolepou světelnou ohnivou show neuspořádalo společně s Jabloncem a několika dalšími městy.

Zajímají vás informace o ohňostrojích v jiných městech?