Ohňostroje Havířov

Autor: Tomáš
10.8.2019

Novoroční ohňostroj v Havířově – to je každým rokem velkolepá podívaná, která zanechá v lidech nezapomenutelný zážitek. Havířov se zařadil k městům, které si pro své občany každoročně připraví unikátní světelnou podívanou, z níž zrak předchází a dech se tají. Právě kvůli tomu si velkolepou show na nebesích nenechává ujít tolik lidí. Ohňostroje v Havířově, které zde vypukávají většinou první lednový den v novém roce, tak hned z počátku roku spojují všechny občany.

Ohňostroj v Havířově 2021

Novoroční ohňostroje jsou tradicí snad v každém městě České republiky a Havířov není výjimkou. Výjimkou však byl obecně začátek roku 2021, kdy se světelná show na nebi rozprskla jenom v hrstce měst. Na vině je panující pandemie koronaviru, kvůli které platí řada protiepidemických opatření, včetně shlukování lidí. Na základě tohoto nařízení se i Havířov rozhodl novoroční podívanou vítající rok 2021 zrušit.

Bojíte se velkých akcí a raději si uspořádáte novoroční ohňostroj s přáteli na chatě nebo zahradě? Mrkněte na naše skvělé a bezpečné ohňostroje:

Vedení města Havířov se rozhodlo na konci roku 2020 zrušit novoroční ohňostroj, který by přivítal nadcházející rok. Důvodem tomu byla nejen nařízená opatření, ale také neustále se zhoršující epidemiologická situace. Občané však o ohňostroj nepřijdou, po zklidnění situace se bude hledat náhradní termín.

Ohňostroj v Havířově 2020

Rok 2020 však započal přesně tak, jak se sluší a patří – tedy i s velkolepým novoročním ohňostrojem. Ten měl rovných patnáct minut a konal se první lednový den krátce po setmění. Vypuštěn byl z Centrálního parku v Havířově a měl samozřejmě i reprodukovaný hudební doprovod. Hudba připomínala filmovou ságu o britském agentovi 007. Na tradiční podívanou se toho roku přišlo podívat několik tisíc lidí.

Ohňostroj v Havířově 2019

Ohňostroj v Havířově 2019 se vypustil k nebesům těsně po půlnoci. Konal se tak ihned z kraje prvního lednového dne. Tematicky se navrátil k největší události roku, a to k filmovému snímku Bohemian Rhapsody.

Zajímají vás informace o ohňostrojích v jiných městech?