Ohňostroje Frýdek-Místek

Autor: Tomáš
10.11.2019

Novoroční ohňostroj patří k oslavám nového roku stejně, jako ke dni patří noc. Lidé se po celý prosinec těší na novoroční nádheru, která se roztříští na obloze první lednový den ve chvíli, kdy se schyluje k večeru. Tuto velkolepou světelnou show sleduje každý rok několik stovek, ne-li tisíc lidí i ve Frýdku-Místku, kde se novoroční ohňostroj stal už tradicí.¨

Bojíte se velkých akcí a raději si uspořádáte novoroční ohňostroj s přáteli na chatě nebo zahradě? Mrkněte na naše skvělé a bezpečné ohňostroje:


Ohňostroj ve Frýdku-Místku 2021

Řada měst se rozhodla upustit od oslav nového roku, a to kvůli zhoršující se epidemiologické situaci u nás. Novoroční ohňostroj se vypálil k nebi jenom v málo koutech České republiky. Jedním z nich bylo město Frýdek-Místek, které se však rozhodlo ohňostroj vypustit výjimečně až první lednový den pozdě odpoledne. Neporušil se tak zákaz vycházení čili se to jevilo jako skvělá volba.

Bohužel první lednový den počasí příliš nepřálo, proto z novoročního ohňostroje přítomní občané mnoho neviděli. Město bylo zahaleno do husté mlhy, a tak se z ohňostroje za 200 tisíc korun viděly jen drobné úryvky. Fotka z ohňostroje ve Frýdku-Místku dne 1.1.2021 v 19:22 hod

Ohňostroj ve Frýdku-Místku 2020

Rok 2020 se však přivítal zcela tradičně, k vypuštění novoročního ohňostroje došlo přesně o půlnoci ze Silvestra na Nový rok. Po předcházejících zkušenostech, kdy během podívané docházelo k výtržnostem, však byl ohňostroj v ohrožení.

Ohňostroj ve Frýdku-Místku 2019

Stejně jako v uplynulých letech, i v roce 2019 se ve Frýdku-Místku oslavil příchod nového roku tradičním ohňostrojem. Ten byl odpálen přesně o půlnoci ze Silvestra na Nový rok, a to z areálu Sokolík u parku u řeky Ostravice. Trval dlouhých dvanáct minut, během kterých se k nebi postupně vypustily stovky světelných raket i římských svící či kulových pum. A stejně jako v předcházejících letech, i v roce 2019 byla zajištěna jedinečná a výjimečná atmosféra.

Zajímají vás informace o ohňostrojích v jiných městech?