Nejkrásnější ohňostroje historie. Kde se konaly ty nejhezčí

Autor: Tomáš
9.3.2018

Pojďte se s námi podívat na zajímavé nejen kompaktní ohňostroje, které se zapsaly do historie. Které byly nejhezčí a které nejzajímavější? Jdeme na to. 

Nejvíce rachejtlí

Zde to tedy pořádně rámusilo. V norském městečku se během dvacetiminutového ohňostroje podařilo uskutečnit rekord v podobě největšího počtu odpálených rachejtlí za takto krátký čas. Kolik jich vlastně bylo? Více než půl milionu! Ohňostroj tak skutečně dokonale prozářil celou noční oblohu.

Světový rekord

Počtem rachejtlí sice předchozí rekordman světový rekord zaznamenal, ale na mnohem větší ploše se do světové knihy rekordů zapsal ještě jiný projekt. Tím byl slavnostní ohňostroj v Dubaji v roce 2014. Během několika málo minut se do vzduchu proletělo více než půl milionu rachejtlí z mnoha lokací ve městě. Ohňostroj vypalovaly lokace i na nejvyšším mrakodrapu Burj Khalifa.

Krása u protinožců

Také v Sydney se nenechali zahanbit. Konal se zde jeden z nejkrásnějších a také nejdražších ohňostrojů všech dob. Celkově vyšel na třicet milionu dolarů a osvětlil několik známých lokací ve městě. Zážitek z ohňostroje byl ještě více umocněn tím, že se odpalování rachejtlí synchronizovalo s tóny hudby. Celý ohňostroj pak přenášela televizní studia, aby se mohli potěšit lidé z celé Austrálie.

Velkolepá podívaná

Působivou ohnivou show zažil také Kuvajt. Tam si v roce 2012 dopřáli slavnostní ohňostroj za několik milionů dolarů. Zde se rozhodně nešetřilo ani na celkovém čase pro ohňostroj, trval totiž více než hodinu. Lidé si tak mohli dokonale vychutnat jedinečný slavnostní okamžik. Mimo jiné město osvětlila také letadla, z jejichž křídel svítily do noci působivé petardy.

Vůbec nejdražší

Přejete si znát nejvyšší hodnotu, jakou kdy kdo za ohňostroj zaplatil? Vydejme se do roku 2009, kdy se do vzduchu odporoučely petardy všeho druhu za celkovou hodnotu přesahující 440 milionů korun. Kde že měli možnost lidé tuto krásu pozorovat? Pokud hádáte, že v Abú Dhabí, trefili jste do černého.