9.3.2018

Jak zvládnout focení s dýmovnicemi v rukou

Oživit fotografie a docílit tak originality. Cíl nejednoho vášnivého fotografa. Jenže tím konkrétně zpestřit jednotlivé snímky, které často visí nejen na sociálních sítích, ale také na zdech různých interiérů? Jednou z možností jsou dýmovnice do ruky, které jsou dnes velmi populární. I když často nenávratně zabarvují oblečení, přesto se s barevným dýmem pracuje stále více díky atmosféře, kterou dokáže během pár minut vykouzlit.

Že jste se rozhodli také pro použití dýmovnic? Stačí si vybrat barvu a naučit se s nimi zacházet. Stále mluvíme o druhu zábavní pyrotechniky, proto byste alespoň na základní bezpečnostní pravidla měli pamatovat.

Uzavřený prostor je zakázán

Stejně, jako byste novoroční ohňostroj neodpálili v uzavřeném prostoru, neměli byste zapalovat ani dýmovnice na takovém místě. Otevřený prostor za domem je daleko lepší. Pokud byste chtěli fotit s tímto druhem zábavní pyrotechniky na veřejném prostranství, je zapotřebí nahlásit termín i místo focení na policii a hasičům. Tím předejdete nepříjemnému a překvapivému “zátahu”.

Dobrá organizovanost je na místě

Pamatujte, že dýmovnice nehoří věčně. Jinými slovy mluvíme o boji nejen s časem, ale také s barvami. Je důležité si před jejich zapálením projít krok po kroku a seznámit modely s vašimi nápady a plány. Do popředí se rázem dostanou vaše organizační schopnosti.

Před zapálením zábavní pyrotechniky se také ujasněte v tom, jak dlouho vlastně hoří. Zatímco některé hoří sotva minutu, jiné mohou vypouštět barevný dým ještě dlouhou dobu poté.

Raději bez značkového oblečení

I když se lidé chtějí často fotit v tom nejhezčím, co doma mají, při focení s dýmovnicemi se to nedoporučuje. Hodně barví a často mohou nenávratně poškodit jednotlivé kousky oblečení.

Další zajímavé články:

  1. Hledáte barevné dýmovnice na focení, které můžete drže v ruce?
  2. Používání dýmovnic při focení už není neobvyklé. Volte však dýmovnice s rukojetí
  3. Jak na originální fotografie? Povolejte na pomoc prskavky i dýmovnice
  4. Jak správně používat dýmovnice v rukou