9.8.2018

Jak na originální fotky ze svatby nebo rodinné oslavy

Přejete si mít tu nejkrásnější vzpomínku na rodinné focení, na svatbu, nebo na rodinnou oslavu? Poradíme tipy na aranžmá, které doporučují profesionální fotografové.

Ohňostroj a prskavky

Něžné, působivé, hravé, a také vždy slavnostní a jedinečné. To je zapojení ohňostroje a prskavek do vašeho plánu focení. Umožňují akcentovat barvy a zacílit pozornost na vás, zatímco okolí je dramaticky barevné a jiskřivé. Pro focení se doporučují nejvíce prskavky a takzvané zahradní ohňostroje, které vytvářejí to nejlepší pozadí pro fotografie. Dramatické pozadí a noční klid je základem pro působivé kompozice fotografií. Svatební ohňostroje patří mezi velmi oblíbené.

Ostré slunce nebrat

Chystáte se na focení, ale venku je překrásný den a slunce žhne, až pálí? Počkejte chvíli a dejte si mezitím příjemnou přestávku. Focení na ostrém slunci vede ke vzniku příliš mnoha stínů, člověk se má tendenci mračit a celkově je ostré slunce velmi nevhodné pro focení. Místo toho zvolte raději pomalu zapadající slunce, nebo pomalý soumrak. Fotky budou působivější. Dokonce lepší fotografie vznikají za deště než za ostrého slunce.

Fotokoutek

Trend posledních let zkuste pojmout osobitě. Pokud se jedná o rodinnou oslavu, najděte propriety a kulisy, které nejvíce souvisí s oslavencem. Pokud se jedná o svatbu, nachystejte si tematický svatební koutek, kde si každý z hostů bude moci vytvořit svou vlastní vzpomínku. Buďte originální – nabídněte kostýmy nebo rekvizity ze starých časů. Snažte se, aby byl váš fotokoutek jedinečný. Vzniknou fotky, na které budete rádi a velmi dlouho vzpomínat.

Už víte, jak na dokonalé fotografie. Zahradní ohňostroj je skvělý tip, jak pozvednout úroveň focení nebo oslavy ještě výše. Soukromý fotokoutek zase přinese hravost a veselí. Nezapomeňte, že fotit se za ostrého slunce nemá cenu, místo toho se k focení uchylte až v podvečerních hodinách.