Fotíme svatbu s prskavkami. Tipy, jak vyfotit nejkrásnější fotografie

Autor: Michal
28.1.2019

Zábavní pyrotechnika už dávno není součástí jenom novoročních a silvestrovských oslav. Dnes je součástí i svateb, narozenin a podobných velkých událostí, kterým dodává pomyslnou korunku. Pokud patříte k lidem, kteří doslova prahnou po originálních svatebních fotografiích, oslovte fotografy, kteří kromě barevných dýmovnic pracují s prskavkami. S touto (dříve typickou vánoční) zábavní pyrotechnikou totiž vykouzlíte fotky, jež budou dýchat romancí a zamilovaností.

Každý fotograf však ví, že focení s prskavkami je poměrně těžké. Jednat se musí rychle a není zde prostor na chyby, pokud nechcete takových prskavek použít tisíc a hosty naprosto otrávit. Proto vám přinášíme několik tipů, jak s pomocí prskavek vykouzlit nejkrásnější svatební fotografie, které bude novomanželům závidět každý druhý.

Dlouhé prskavky jsou podmínkou

Pokud se na focení připravujete, nakupte hromadu prskavek. Ovšem nesahejte po těch klasických krátkých, s nimi sotva zvládnete jednu fotku. Připravte si ideálně dlouhé svatební prskavky, které budou hořet daleko déle. Během doby, co budou prskavky prskat, zvládnete nejen sesynchronizovat hosty, ale také stihnete “cvaknout” několik snímků, z nichž už poté vyberete ten, kterou pošlete novomanželům.

Nezapalujte plynovým zapalovačem

Aby se vám nestalo, že během doby, než si všichni hosté prskavky zapálí, polovina dohoří, je dobré zapálit prskavku o prskavku. Je to totiž daleko rychlejší způsob, jak začnou prskavky hořet. Zahoďte proto klasický plynový zapalovač, s jeho pomocí zapalte první dvě a zbytek nechte na prskavkách samotných. Vhodným prvotním zdrojem ohně jsou také svíčky, které na rozdíl od klasického zapalovače nepálí do ruky.

Nebojte se malovat světlem

Co stojí za vyzkoušení a co také může vykouzlit opravdu krásné svatební fotografie, je malování se světlem. Abyste však krásných malůvek v ovzduší dosáhli, je k tomu zapotřebí více prskavek, které budou dělat stejné motivy. Tento trik chce však vyzkoušet dopředu.

Další podobné články ohledně focení: