Vzduchovka Ekol ESP 1450H camo cal.4,5mm
  • Vzduchovka Ekol ESP 1450H camo cal.4,5mm

Vzduchovka Ekol ESP 1450H camo cal.4,5mm

10 371,07 Kč

Ekol ESP 1450H, kalibr 4,5mm, větrovka PCP s kapacitou válce 330cc a maximálním plnícím tlakem 200 BAR, zásobník 14 ran přebíjený pákou, polymerová pažba v camo provedení a stavitelnou lícnicí.

Počet
SKLADEM
V pracovní dny expedujeme do 24 hodin

Ekol ESP 1450H camo 4,5 mm

Značka Ekol patří turecké firmě Voltra, která se ve světě proslavila výrobou expanzních zbraní. Nyní do nabídky zařazujeme i zbraně plynové, tedy vzduchovky.

Nejdůležitějším prvkem vzduchovky je samozřejmě její hlaveň. Ekol ESP 1450H navzdory nižší cenové kategorii dostala kvalitní závitovanou hlaveň o délce 580 mm kalibru 4,5mm / .177 zakončenou kovovým krytím závitu 1/2 UNF pro kompenzátor hluku.

Prodloužený ocelový zásobník vzduchu nazývaný také jako kartuš má vyšší objem až 330cc. Maximální plnící tlak činí 200 BAR. Aktuální tlak můžete kontrolovat na manometru vespod předpažbí vzduchovky. Má tedy dostatek vzduchu pro mnoho výstřelů.

Plnění kartuše se provádí Quick Fill ventilem za pomocí ruční pumpy nebo přepouštěním z lahve. Pro plnění z lahve je nutná hadice s vlastním manometrem a odpouštěcím ventilem. Toto potřebné příslušenství najdete v sekci doplňkového zboží pod tímto popisem.

Další výhodou je nesporně zásobník na střelivo typu diabolo. Automatický otočný 14 ranný zásobník se předtáčí během vkládání diabolek. Po vložení zásobníku do vzduchovky Ekol ESP posunutím páčky přebíjení vzad se pootočí. Po posunutí páčky přebíjení vpřed bodec veme diabolku ze zásobníku a vloží ji do hlavně. Diabolka tedy startuje přímo z hlavně, což zvyšuje přesnost. Přebíjecí mechanismus funguje hladce a je dokonce jištěn klapkou, aby nedošlo k samovolnému posunutí. Jakmile uchopíte páčky pro natažení, dochází ke stisku klapky, která ji uvolní. Výrobce myslí na bezpečnost.

Spoušťový mechanismus modelu EKOL ESP je citlivý, protože má na starosti jen samotný výstřel. Proto zde nebylo opomenuto jištění zbraně proti náhodnému výstřelu - pojistka. Najdete ji z pravé strany v zadní části mechanického ústrojí. Manuální pojistka se ovládá posunutím páčky vpřed a vzad mezi značením S zajištěno a F odjištěno.

Specialitou větrovky EKOL ESP 1450H je regulace výkonu jednoduše otočným šroubem. V maximálním tlaku regulace dovoluje výkon 16J odpovídající až 250 m/s. Minimum regulace pak odpovídá úsťové rychlosti 200 m/s tedy přibližně 10J. Díky této regulaci výkonu můžete kvalitu střelby přizpůsobit vzdálonosti na kterou střílíte. Opravdoví střelci totiž ví, že na kratší vzdálenosti je vhodnější nižší výkon.

Celý systém vzduchovky Ekol ESP výrobce osadil do polymerové pažby se stavitelnou lícnicí v camo dizajnu. V přední části je pažba opatřena RIS lištou 22mm pro připevnění madla s nožičkami nebo jiného taktického doplňku.

Je úžasné, že všechno tohle se podařilo vměstnat do celkové délky 1 045 mm a udržet poměrně nízkou hmotnost 3 500 g.

Součástí balení jsou standardní TruGlo mířidla - muška s hledím, která nejsou namontovaná na vzduchovce. Počítá se s tím, že ji osadíte optikou či molimátorem. Pro tento účel zde najdete dvojitou lištu jak 11 mm tak 22 mm.

Parametry

Systém pohonu: PCP

Ráže: 4,5 mm / .177

Typ střeliva: olověné diabolo

Typ hlavně: drážkovaná

Režim střelby: semi

BlowBack: ne

Typ spouště: Single Action

Pojistka proti výstřelu: ano

Montážní lišta: 11 i 22 mm

Materiál pažby: plast

Kapacita zásobníku [ks]: 14

Úsťová rychlost [m/s]: 250

Délka hlavně [mm]: 580

Celková délka [mm]: 1045

Hmotnost [g]: 3500

Obsah balení

Ekol ESP 1450H camo cal.4,5mm

Zásobník Ekol ESP 4,5mm 2ks

Quick Fill ventil

Muška a hledí

Dvojnožka

Kompenzátor hluku Ekol

Návod se záručním listem

Kartonová krabice

Ekol
PT1113
1

Mohlo by vás také zajímat