Vzduchová pistole SPA Artemis PP800 cal.4,5mm
  • Vzduchová pistole SPA Artemis PP800 cal.4,5mm

Vzduchová pistole SPA Artemis PP800 cal.4,5mm

4 453,72 Kč

SPA Artemis PP800, sportovní jednoraná vzduchová pistole PCP s možností zásobníku na střelivo, vlastním kontejnerem vzduchu a výkonem do 16J, mířidla, kompenzátor hluku.

Počet
NENÍ SKLADEM

Vzduchová pistole SPA Artemis PP800 cal.4,5mm

PCP pistole SPA Artemis PP800 pro sportovní střelbu na terč poháněná vzduchem dodávaným z vlastního zásobníku vzduchu tzv. kartuš - kontejner s kapacitou přibližně 40cc. Díky maximálnímu plnícímu tlaku 200 BAR, pistole dostahuje maximálního povoleného výkonu až 16J. Přesná výkonná střelba bez zpětného rázu v plném výkonu asi 30 ran.

Princip systému PCP: zbraně s tímto systémem pohonu jsou vybaveny kartuší - zásobníkem se vzduchem. Vzduchu je do kartuše dodán speciální PCP pumpou nebo přepouštěním z větší tlakové láhve. Po stisku spouště bicí mechanismus udeří do ventilu, který přepustí dávku vzduchu do hlavně a ten následně vyžene střelivo z hlavně.

Součástí balení je plnící pin - QuickFill ventil, který nemá závit na hadici pumpy či tlakové láhve, proto je zapotřebí dokoupit rychlospojku.

Zpracování vzduchovky SPA Artemis PP800 je velmi dobré, stejně jako drážkované hlavně kalibru 4,5mm /.177 o délce 238 mm, což vytváří pěkný soustřel na terči. Díky svému výkonu je vhodná pro střelbu na velké vzdálenosti.

V základu jednoraná zbraň má možnost vyjmout jednoraný podavač a nahradit ho zásobníkem v případě kalibru 4,5mm na 9ks střeliva typu diabolo. Zásobník je součástí balení a je možné ho také dokoupit navíc.

Přebíjení modelu SPA Artemis PP800 se provádí páčkou umístěnou z levé strany proto, aby nebylo nutné pro praváka během střelby přehmatávat kvůli přebíjení. Páčka přebíjení je zároveň jezdcem - podavačem střeliva, který diabolku vkládá přímo do hlavně. Výstřel tedy jde přímo z hlavně, nikoli ze zásobíku, díky tomu je střelba výrazně přesnější. Střelba levou rukou je možná také, jen trošku méně komfortní.

Spoušťový mechanismus systému SA je citlivý, odpor spouště možno nastavit šroubkem u spouště. Ve spoušti je také integrovaná pojistka proti náhodnému výstřelu. Ovládá se zamáčknutím z pravé nebo levé strany.

Velká dřevěná rukojeť je primárně určená pro střelce s velkou dlaní, ale i my s tomu běžnou to zvládneme, jen rozhodně nepočítejte, že by to zvládny děti. Ergonomicky je tvarovaná tak, aby byla vhodná jak pro praváky tak leváky.

PCP vzduchová pistole SPA Artemis PP800 je vybavená běžnými mířidly. Pevnou muškou a stavitelným hledím stranově i výškově. Počítá se zde také s použitím optiky či kolimátoru. Pro tento účel je pistole vybavena montážní lištou 11mm.

Součástí balení je také kompenzátor hluku, díky kterému je pistole tichá a nebudete tak střelbou nikoho rušit.

Celková délka vzduchové PCP pistole Artemis PP800 činí 380 mm hmotnost pak 1 000 g.

Parametry

Systém pohonu: PCP

Ráže: 4,5 mm / .177

Typ střeliva: olověné diabolo

Typ hlavně: drážkovaná

Režim střelby: semi

BlowBack: ne

Typ spouště: Single Action

Pojistka proti výstřelu: ano

Montážní lišta: 11 mm

Barva: černá

Materiál pažby: dřevo

Kapacita zásobníku [ks]: 9

Úsťová rychlost [m/s]: 215

Délka hlavně [mm]: 238

Celková délka [mm]: 380

Hmotnost [g]: 1000

Obsah balení

SPA Artemis PP800 4,5mm

Zásobník SPA M

Kompenzátor hluku

Quick-Feel ventil

Sada náhradník O-kroužků

Návod se záručním listem

Kartonová krabice

PP80045
1